Czym chata bogata Czym chata bogata

luki

1000 [53A] - Pojazd Zastępczy

1000 [53A] - Pojazd Zastępczy

1000 [53A] - Pojazd Zastępczy

Opis: Solaris Urbino 12 wypożyczony od Solarisa.
Napis "pojazd zastępczy" sugeruje iż jest to pojazd służący za inny autobus tego producenta. Nie jestem pewien, lecz raczej nie jest testowcem.

Wóz w każdym razie nie jest nowy i prawdopodobnie przyjechał do obecnego właściciela zza zachodniej granicy. Wyposażenie jest zaś typowi niemieckie. Z zewnątrz - brak LEDów na tylnych światłach. Drzwi w układzie 2-2-2 [z czego środkowe i tylne to drzwi odskokowo-przesuwne]. Liczba okien uchylych ograniczona do minimum [chyba z 3-4 okna] natomiast odpowiednią temperaturę w lecie zapewnia klimatyzacja przestrzeni pasażerskiej. Kabina kierowcy nie jest zabudowana - nie ma nawet szyby, którą znamy z wozów 18xx. W zamian mamy coś w rodzaju poniemieckiej kasy[?]. Takie duże pudło :)
Pulpit - to uniwersalny pulpit [bodaj VDO]. Dla pasażera dość istotną zmianą są fotele. Mają one dość wysokie oparcie [niczym kubełkowe].
Wydaje się także iż obecny ma więcej miejsc siedzących. System informacji pasażerskiej w wozie jest niekompletny. W prawdzie zapowiedzi głosowe są, lecz brak jest wyświetlacza przy kabinie kierowcy. Został gdzieś kiedyś zdjęty... jest tylko zawias po nim.
Dla kierowcy jest jeszcze jedna dość ważna, ale nieprzyjemna rzecz. Mianowicie dźwięk sygnalizujący aktywność kierunkowskazów / świateł awaryjnych jest w zasadzie taki sam jak piszczek oznajmiający zamykanie drzwi... tylko ciutkę dłuższy. Podczas 20 minutowej jazdy przy kabinie - i ja i kierowca zdążył się chyba kilka razy poddenerwować :)

Nie mam zdjęć kabiny i wnętrza.
Dziś [9.11.2014] kursuje na linii 53A
Odjazdy przed pełnymi godzinami z pl. Dąbrowskiego [14:54 - nie wiem jak dalej]

Wóz nie należy do MPK, ale jako że przez chyba dłuższy czas będzie w jego eksploatacji, ma taborowy itp... to daję do kat. MPK Łódź
Autor zdjęcia: Matalbin
Słowa kluczowe: 1000, Łódź, linia 53A, Narutowicza
Pojazdy na zdjęciu: Solaris Urbino > Solaris Urbino 12
Kategoria: autobusy i tramwaje
Data: 09.11.2014 16:58
Wyświetleń: 4317
Data wykonania zdjęcia: 09 listopada 2014
Rozmiar pliku: 449.6 KB