Zajezdnia Al. Kościuszki /01 Zajezdnia Al. Kościuszki /01

luki

Coraz bliżej końca

Coraz bliżej końca

Coraz bliżej końca

Opis: 2.03.2021 Zduńska Wola, teren "dworca" PKS. Należący do "Sindbada" Mercedes oczekuje na podjęcie kursu Zduńska Wola-Wrocław.
Jest to jeden z trzech kursów realizowanych obecnie z tego dworca. Pozostałe dwa to kursy Łódź-Opole i Opole-Łódź realizowane przez PKS Łódź.Jak widać na zdjęciu zduńskowolski dworzec zatrzymał się w rozwoju, gdzieś w połowie lat 70. ubiegłego wieku. Ostatnie kilka lat było natoniast okresem jego stopniowej agonii. Zniknęły ostatnie kursy dalekobieżne wykonywane przez PKS Opole (2 pary kursów), PKS Polbus, PKS Jędrzejów, PKS Radom, PKS Ostrowiec, PKS Kalisz, PKS Wadowice, PKS Słupsk, PKS Kraśnik. Stopniowy ograniczana była oferta w ruchu regionalnym. Swoje kursy zlikwidował PKS Bełchatów (2 kursy), a PKS Sieradz przeniósł swoje na przystanek komunikacji miejskiej. Całości dopełnił ubiegłoroczny upadek PKS Zduńska Wola.

Powoli jednak agonia tego miejsca dobiega końca. Prawdopodobnie już na przełomie marca i kwietnia br. o ile nie nastąpią nieprzewidywalne trudności rozpocznie się w tym miejscu budowa bloku mieszkalnego TBS-u, tym samym kończąc killkudziesięcioletnią historię dworca autobusowego w Zduńskiej Woli.
Pierwotna koncepcja przewidywała co prawda wkomponowanie w to miejsce czegoś nas wzór mini-dworca z 2-3 stanowiskami, ale już chyba została zarzucona. Podobnie jak na chwilę obecną zarzucone zostały wszystkie koncepcje przeniesienia dworca autobusowego w pobliże dworca kolejowego.
Autor zdjęcia: Grzesiek
Słowa kluczowe: Dworzec, OP 5194H
Pojazdy na zdjęciu: Mercedes Tourismo
Kategoria: inni
Data: 20.03.2021 23:32
Wyświetleń: 989
Data wykonania zdjęcia: 02 marca 2021
Rozmiar pliku: 654.3 KB

EXIF:

Model: NIKON D3300
Producent: NIKON CORPORATION
Długość ogniskowej (dla klatki 35mm): 78mm
Długość ogniskowej: 52mm
Wartość przysłony: f/7.1
Czas ekspozycji: 1/400 sek.
Tryb naświetlania: Ręczny
Data utworzenia: 02.03.2021 11:47:31