Gaz ziemny w Wieluniu Gaz ziemny w Wieluniu

Spooky

Odkrywka fragmentu pętli tramwajowej Armii Czerwonej (I)

Odkrywka fragmentu pętli tramwajowej Armii Czerwonej (I)

Odkrywka fragmentu pętli tramwajowej Armii Czerwonej (I)

Opis: Zdjęcie ze zrobionymi na szybko rysunkami pomocniczymi jak przebiegały tory krańcówki na ul. Armii Czerwonej pod stadionem Widzewa (widok w kierunku zachodnim). Kierunek wschodni tutaj: http://gtlodz.eu/img-odkrywka_fragmentu_petli_tramwajowej_armii_czerwonej_ii,38009.html
Pętla istniała w latach 1983 – 1988. Podczas budowy nowego wiaduktu wyłączono z eksploatacji dotychczasową pętlę przy nim. Na kilkanaście miesięcy nie było w ogóle przejazdu pod wiaduktem w kierunku Widzewa. Dla utrzymania komunikacji tramwajowej stworzono tymczasową pętlę, wykorzystując nowowybudowany tor południowy (jako wjazdowy na pętlę) oraz torowisko w jezdni Armii Czerwonej (jako przystanek dla wsiadających i wyjazd z pętli). Tu fragment dawnego toru południowego posłużył za żeberko.
Pod warstwą asfaltu z prawej powinno leżeć to co narysowałem, czyli reszta torowiska. Tory na zdjęciu ponumerowałem i kilka słów o nich.
1 – nowy tor, ułożony w 1983, biegnie w tym miejscu i jest użytkowany do dziś.
2 – fragment toru południowego, którym do 1983 tramwaje dojeżdżały w kierunku pętli. Został odcięty z obydwu stron w 1983 r.
3 – fragment toru południowego, który w latach 1983 – 1988 został wykorzystany jako żeberko na przystanku dla wsiadających.
4 – tor północny, który w latach 1983 – 1988 został wykorzystany jako wyjazdowy z pętli .
Mam nadzieję, że wszystko jest w miarę jasne. Zdjęcia niech pobędą w galerii kilka dni. Potem je usunę. Układ z usytuowaniem wszystkich trzech pętli na Starym Widzewie wymaga osobnego opracowania, ale jest jeszcze kilka spraw do wyjaśnienia.
Autor zdjęcia: tram.woj
Słowa kluczowe: Piłsudskiego, Armii Czerwonej, krańcówka, Łódź
Pojazdy na zdjęciu: (brak oznaczonych pojazdów)
Kategoria: "archeo"
Data: 05.06.2016 14:09
Wyświetleń: 2422
Data wykonania zdjęcia: 26 maja 2016
Rozmiar pliku: 348.2 KB