Kierunek kutno Kierunek kutno

motorniczy

MAN i Plac Wolności po nowemu

MAN i Plac Wolności po nowemu

MAN i Plac Wolności po nowemu

Opis: 17.02.2015 Zduńska Wola, Plac Wolności. Najnowszy nabytek MPK Sieradz na kursie linii Z Zduńska Wola Szkolna - Sieradz Armii Krajowej zatrzymuje się na największym i najważniejszym pośród trzech przystanków komunikacji miejskiej, jakie znajdują się na głównym placu miasta.
Przystanek został przebudowany w ostatnim kwartale 2014 roku w ramach modernizacji ciągu Plac Wolności-Sieradzka. Dawniej w tym miejscu znajdowały się dwa mniejsze przystanki, po modernizacji, co widać na zdjęciu zastąpione zostały jedną wielką zatoką. W zamierzeniach włodarzy naszego starostwa miało to niby ułatwić życie pasażerom, ale jak wiadomo dobrymi chęciami piekło jest wybrukowane.
Nowa wersja widocznego przystanku niestety nie ułatwia życia podróżnym, a wręcz utrudnia.
Pierwszą bolączką jest sama zatoka. Powstała ona kosztem szerokiego i wygodnego chodnika, na którym było miejsce zarówno dla pieszych, jak również dla dwóch wiat przystankowych i kiosku.
Obecnie pozostał wąziutki chodnik, gdzie podróżni skutecznie blokują pozostały ruch pieszy.
Zamiast dwóch wiat jest co widać tylko jedna, w dodatku położona(zgodnie z nową złą tradycją) poza obrębem przystanku. W efekcie zwłaszcza w godzinach szytu, gdy na przystanku pojawia się kilka autobusów podróżni zmuszeni są do bieganiny kilkadziesiąt metrów w poszukiwaniu swojego pojazdu. Jak widać jest to super "ułatwienie" zwłaszcza dla osób starszych, niepełnosprawnych i podróżujących z dziećmi.
A można było przy odrobinie dobrej woli i wyobraźni rozwiązać to zupełnie inaczej, tym bardziej, że jezdnia do której przylega przystanek jest co widać szeroka, a jednocześnie jednokierunkowa. Niestety nie po raz pierwszy podczas przygotowywania inwestycji władzom powiatowym wspomnianej wyobraźni i dobrej woli zabrakło.
Autor zdjęcia: Grzesiek
Słowa kluczowe: Zduńska Wola, Plac Wolności, linia Z, ESI17968
Pojazdy na zdjęciu: MAN EL283
Kategoria: MPK Sieradz
Data: 25.03.2015 22:00
Wyświetleń: 2657
Data wykonania zdjęcia: 17 lutego 2015
Rozmiar pliku: 370.8 KB

EXIF:

Model: DSLR-A330
Producent: SONY
Długość ogniskowej (dla klatki 35mm): 60mm
Długość ogniskowej: 40mm
Wartość przysłony: f/7.1
Czas ekspozycji: 1/500 sek.
Tryb naświetlania: Ręczny
Data utworzenia: 17.02.2015 10:31:49