Budowa dworca tramwajowego Budowa dworca tramwajowego

Bruner

Ozorkowska Agonia

Ozorkowska Agonia

Ozorkowska Agonia

Opis: Ozorków był dawniej jednym z moich ulubionych miejsc na mapie aglomeracji łódzkiej. Przybywałem tutaj koleją, dojrzeć kolejkę wąskotorową, napawać się tutejszym urokiem małomiasteczkowym, przejechać tramwajem, zajrzeć na bocznicę "Morfeo" i zjeść pysznego kebaba.
Dzisiaj jest to jedno z najsmutniejszych punktów mapy. Tramwaju nie ma, w "Morfeo" nie stoi już żadna lokomotywa (nie ma już nawet torów), wąskotorówka umarła, kebabownię zamknięto, tramwaj zniknął i tylko pociągi jeżdżą jakoś z sensem, tylko szkoda, że remontując perony i torowiska kolejowe zapomniano o sercu ozorkowskiej stacji - dworcu kolejowym. Nie ukrywajmy, stacja w Ozorkowie jest zmarginalizowana na rzecz nowego przystanku w "Nowym Mieście".
Z dworca kolejowego "Ozorków" pozostają tylko wspomnienia, kiedy w 2004 roku przez te wrota poczekalni skręcałem dalej, w lewą stronę, do kasy biletowej, nabyć napój i bilet na zdezelowanego EN57 do Łodzi. Pozostają wspomnienia czynnej jeszcze w 2007 roku nastawni w pomieszczeniu dyżurnego ruchu i mieszkających tutaj jeszcze w 2016 roku ludziach.
Z każdym dniem odpada coraz więcej tynku, a wraz z nim upada historia miejsca, które nigdy nie będzie już takie samo. Nie oszukujmy się - kolejowo Ozorków "umarł". Dawniej były tutaj aż trzy rozstawy torów! Dzisiaj pozostał sterylny peron "Nowego Miasta" i nowa wiata pod zrujnowanym dworcem kolejowym.
Autor zdjęcia: prof_klos
Słowa kluczowe: Ozorków, D29-16, dworzec
Pojazdy na zdjęciu: (brak oznaczonych pojazdów)
Kategoria: kolej
Data: 10.04.2022 14:48
Wyświetleń: 534
Data wykonania zdjęcia: 06 marca 2022
Rozmiar pliku: 820.5 KB