MZA vs MPK MZA vs MPK

BartStep

Rury, Pawelana, wspomnienie tramwaju, Pabianice

Rury, Pawelana, wspomnienie tramwaju, Pabianice

Rury, Pawelana, wspomnienie tramwaju, Pabianice

Opis: Na naszych oczach dzieją się całkiem niesamowite rzeczy.
Oto to nasze, spięte hałasem setek ludzkich rozmów, odgłosem odbić butów od chodnika, dźwiękiem rozruchu i hamowania samochodów, dzwonka tramwaju, CENTRUM Miasta, pięknego Miasta, legło w gruzach.

Oto siadamy sobie gdzieś tam na kupce piasku czując za swoimi plecami mur historycznego Zamku, zerkając na starożytne wykopaliska, otwieramy piwo, łapiemy zew powietrza.
Centrum mam w zasięgu wzroku, przede mną stoi PRAWDZIWE MIASTO, Miasto, które poznałem jako dzieciak, w którym się wychowałem. Ten kawałek krzywego asfaltu, jakieś kostki brukowej i powyginanej szyny tramwajowej. Miasto, które pachniało smarem zamykanej fabryki - "Pawelany" czy "Pamotexu", Miasto, które łączyła siatka połączeń obsługiwanych wyjącymi Ikarusami, Miasto, gdzie były pierwsze Przyjaźnie, pierwsze Nienawiści i pierwsze Miłości. Pierwsze zdrady, zawody i pierwsze radości, szczęścia, buziaki. Pierwszy seks.
Wszystko to zawiera się w tym ostatnim, prawdziwie ostatnim kawałku ulicy Zamkowej, skąd dzisiaj wyrasta... jakiś chwast.

To po tym asfalcie prowadziliśmy pierwsze samochody, to tutaj łapaliśmy za rękę cudowne dziewczyny, tu również pierwszy raz napiliśmy się piwa.
Ostatni dech infrastruktury Miasta, które kochamy. Ostatnie metry drogi, która pachnie naszymi wspomnieniami. Za chwilę ten skrawek zniknie wyrwany wraz z szynami, po których przemierzyliśmy setki kilometrów.

A teraz tutaj, w centrum, pomiędzy tymi dwoma żelaznymi nitkami wyrasta... chwast.

Dziękuję Wam, Pabianice. Idzie nowe.
Autor zdjęcia: prof_klos
Słowa kluczowe: Pabianice, Zamkowa, Pawelana, Remont
Pojazdy na zdjęciu: (brak oznaczonych pojazdów)
Kategoria: remonty
Data: 01.04.2022 22:33
Wyświetleń: 630
Data wykonania zdjęcia: 12 marca 2022
Rozmiar pliku: 778.2 KB