4X-EKS 4X-EKS

Igor

Setra na koniec roku

Setra na koniec roku

Setra na koniec roku

Opis: Nadszedł ostatni dzień roku, postaram się więc dokonać małego podsumowania działalności MPK Zduńska Wola A.D. 2014.
Rok 2014 stał pod znakiem zmian taborowych. Co prawda nie zakupiono, mimo zapowiedzi ani jednego fabrycznie nowego pojazdu, jednak nastąpiło zasilenie relatywnie młodym taborem używanym.
Do parku taborowego przewoźnika w kończącym się roku dołączyły:
Van Holl A 320 ? 1 szt.
Setra S315 NF ? 1
Neoplan 4407 ? 1
Neoplan 4411 ? 3
oraz najbardziej kontrowersyjny zakup ? turystyczny Renault Illiade.
Mimo tak sporej jak na warunki przewoźnika ilości ?nowego? taboru nie było to równoznaczne z wycofaniem takiej samej liczby wyeksploatowanych pojazdów. Z taboru ubył jedynie Solarisa U12 o numerze ZD9907 oraz Jelcza 120M numer ZD9806 . Wycofanie wspomnianego Jelcza było końcem pewnej epoki, bowiem zakończyła się w ten sposób 27 letnia eksploatacja Jelczy w zduńskowolskiej komunikacji miejskiej.
Pozytywnym i miłym akcentem mijającego roku było też pojawienie się w MPK pierwszej kobiety na stanowisku kierującej autobusem.
Do pozytywów należy też zaliczyć fakt, iż rada Miasta Zduńska Wola nie zdecydowała o zmianie (podwyżce) cen biletów.
Mijający rok to także uruchomienie przez przewoźnika aplikacji ?kiedy przyjedzie? pozwalającej pasażerom śledzić ruch autobusów. Jedynym mankamentem tego rozwiązania jest fakt, że na linii Z łączącej Zduńską Wolę z Sieradzem monitoring w czasie rzeczywistym obejmuje średnio połowę kursów. Wynika to z faktu, że część kursów na tej linii, a także jeden na linii Ex obsługuje przewoźnik z Sieradza. Niestety mijające 12 miesięcy przyniosło niestety także swego rodzaju szantaż ze strony przewoźnika wobec samorządów z terenu powiatów zduńskowolskiego i łaskiego, które korzystają z usług firmy. Wobec nieugiętej postawy gmin nastąpiły cięcia połączeń na liniach 5, 10 i 11.
Był to także rok w którym uruchomione zostały kontrowersyjne połączenia komercyjnych ze Zduńskiej Woli do Łodzi i Uniejowa. Chociaż pomysł był ciekawy to debiut MPK w tym segmencie rynku zakończył się porażką. Połączenia chociaż miały charakter regularnych, realizowane były na podstawie licencji turystycznej, co doprowadziło do kontroli ITD w firmie. Mijający rok zapisał się też skandalem związanym z sex aferą jaka miała miejsce w tej firmie. Obecnie w tej sprawie ciągle trwa dochodzenie w prokuraturze.
Tak oto wyglądał rok 2014 w MPK Zduńska Wola, a co przyniesie czekający już za progiem 2015? To się okaże za kolejne 12 miesięcy.
Wszystkim użytkownikom oraz gościom Łódzkiej Galerii Transportowej składam życzenia Szczęśliwego Nowego 2015 roku.

Na powyższym zdjęciu:
20.12.2014 Zduńska Wola, jeden z tegorocznych zakupów MPK; Setra S315NF w ponury, niedzielny poranek oczekuje na przystanku końcowym ?Dworzec PKP? na podjęcie kursu jako linia 5 do ulicy Leśmiana. Niestety żaden z zakupionych w tym roku pojazdów nie ma nadanego muerutaborowego.
Autor zdjęcia: Grzesiek
Słowa kluczowe: Zduńska Wola, linia 5, Kilińskiego, EZDNU81
Pojazdy na zdjęciu: Setra S315 NF
Kategoria: MPK Zduńska Wola
Data: 31.12.2014 12:30
Wyświetleń: 2534
Data wykonania zdjęcia: 20 grudnia 2014
Rozmiar pliku: 396.2 KB

EXIF:

Model: DSLR-A330
Producent: SONY
Długość ogniskowej (dla klatki 35mm): 67, mm
Długość ogniskowej: 45mm
Wartość przysłony: f/7.1
Czas ekspozycji: 1/320 sek.
Tryb naświetlania: Ręczny
Data utworzenia: 20.12.2014 10:35:43