Mijanka na szlaku Mijanka na szlaku

MNK

Niemiłe wspomnienie?

Niemiłe wspomnienie?

Niemiłe wspomnienie?

Opis: To był ciężki, wyjątkowo upalny dzień. Był 23 maja 2014 roku. Pamiętam z jakim utęsknieniem wyglądałem za sklepem ze schłodzonymi napojami. O, jest. Wypiłem jednym haustem, udając się w stronę stacji kolejowej, gdzie za moment miała podjechać jednostka elektryczna EN57 do Łodzi Kaliskiej.
- O nie, tylko nie to... - pomyślałem, widząc pociąg wyposażony w plastikowe siedzenia, które po 2000 roku montowano w niektórych pociągach spółki Przewozy Regionalne. Poza tym był to w pełni uczciwy pociąg. Tylko te plastikowe siedzenia, jakże bolesne w upalny dzień!
No nic, uchylam okna w przedziale i ruszamy.

Ta symfonia dźwięków rozruchu, wiatr przebijający się po przedziale, otwierające i zamykające się na nierównościach drzwi oraz ogólna pustka, bo pociągi jeździły wówczas jeszcze trochę jakby "od biedy" i zarazem bez sensu. To był klimat końca połączeń Sieradz - Łódź, które wykonywano za pomocą jednostek EN57 z Przewozów Regionalnych. Już za moment ruszyła Łódzka Kolej Aglomeracyjna i raz na zawsze problem plastikowych siedzeń zniknął. Za moment wycofano także jednostki z takim wyposażeniem w ogóle w całym regionie i w Polsce.

W pamięci została ta ulotna chwila, kiedy w ostatnim podrygu swojej służby jednostka ta spełniła swoje zadanie, wioząc mnie ze Zduńskiej Woli do Pabianic. Jakże odmienny urok, względem dzisiejszych standardów (ale i częstotliwości kursów). No cóż, full plastik, jak wołaliśmy na te pojazdy, odszedł do full historii. I... chyba dobrze.
Autor zdjęcia: prof_klos
Słowa kluczowe: EN57, wnętrze
Pojazdy na zdjęciu: EN57
Kategoria: Przewozy Regionalne
Data: 29.11.2021 20:48
Wyświetleń: 1809
Data wykonania zdjęcia: 23 maja 2014
Rozmiar pliku: 699.9 KB